Registracija telefonu +370 441 61510

Koronavirusas. Ką daryti, jei dvejojate?

/
Koronavirusas. Ką daryti, jei dvejojate?

Koronaviruso pandemijos metu dažnas asmuo, pajutęs vienokius ar kitokius peršalimo ar į jį panašius simptomus, sudvejoja. Tad ką daryti, jei dvejojate? 

1. Į kokius simptomus turėčiau atkreipti dėmesį? 
Karščiavimas ar į gripą panašūs simptomai, tokie kaip kosulys, skaudanti/perštinti gerklę, dusulys, raumenų skausmas, nuovargis yra galimos koronavirusinės infekcijos požymiai.

2. Aš karščiuoju ir/ar turiu į gripą panašius simptomus, ką daryti? 
LIKITE NAMUOSE ir paskambinkite savo šeimos gydytojui ar asmens sveikatos priežiūros įstaigai, prie kurios esate prisirašęs (-iusi).

3. Kaip greitai aš turėčiau kreiptis į gydytoją? 
NEDELSIANT. Jei manote, kad galite būti užsikrėtęs (-usi), skambinkite vos tik pajusite kvėpavimo takų infekcijos požymius, apibūdinkite simptomus ir galimus rizikoje esančius kontaktinius asmenis.

4. Negaliu susisiekti su savo šeimos gydytoju, ką daryti? 
Skambinkite karštaja linija 1808 arba bendruoju pagalbos numeriu 112.

5. Ar galiu vykti tiesiai pas savo šeimos gydytoją ar į priėmimo skyrių? 
NE, JOKIU BŪDU NEVYKITE! Jei vyksite tiesiai į priėmimo skyrių ar savo šeimos gydytoją be gydytojo leidimo, rizikuojate užkrėsti visus kitus asmenis, su kuriais prasilenksite.

6. Kaip galiu apsaugoti savo šeimą? 
Visuomet laikykitės asmeninės higienos (reguliariai plaukite rankas su vandeniu ir muilu ar naudokite dezinfekcines priemones) ir visus paviršius laikykite švarius. Jei įtariate, kad esate užsikrėtęs (-usi), dėvėkite medicininę kaukę, laikykitės saugaus atstumo (bent metras ar du) ir dezinfekuokite dažnai liečiamus daiktus.

7. Kur galiu atlikti tyrimus? 
Informacijos dėl tyrimų atlikimo teiraukitės telefonu asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kurioje esate prisirašęs.

8. Kur galiu gauti papildomą informaciją? 
Papildomą ir aktualią informaciją visuomet galite gauti LR Sveikatos apsaugos ministerijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Užkrečiamų ligų ir AIDS centro bei kitų valstybinių institucijų internetinėse svetainėse.

Likite sveiki ir budrūs!